START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH

Nasz sprzęt i wyposażenie

Znieczulenie przy wykorzystaniu mieszaniny gazów tlenu i podtlenku azotu zwane inaczej „Głupim Jasiem” to bardzo bezpieczna metoda radzenia sobie z bólem i stresem na fotelu dentystycznym.  W czasie sedacji wziewnej pacjent nie śpi, jest natomiast rozluźniony i lekko  zobojętniały na otaczającą go rzeczywistość. Odczuwa realne halucynacje (zwłaszcza dzieci), którym towarzyszą wrażenie lekkości i unoszenia się. Znieczulenie to znosi bowiem odczuwanie przez pacjenta siły grawitacji. Za pomocą sedacji wziewnej uzyskuje się ograniczenie świadomości pacjenta,  przy czym kontakt z nim jest stale utrzymany. Pacjent w trakcie zabiegu „śni na jawie”.. Niezwykłą skłonność do marzeń sennych mają dzieci, które przenoszą się w świat bajek (działanie halucynogenne). Podtlenek azotu wykazuje też działanie przeciwbólowe. Pozwala na bezbolesne podanie znieczulenia nasiękowego i wzmacnia jego skuteczność. Działa również przeciwlękowo. Znosi odczucie nieprzyjemnych zapachów i powoduje, że dźwięk wiertarki jest mniej słyszalny. Jego zastosowanie nie ma skutków ubocznych.

Kodak 8000 C  to aparat panoramiczny w wersji cefalo. Opracowany z myślą o ortodoncji, poza zdjęciem panoramicznym, dzięki wbudowanemu cefalostatowi,  służy nam do wykonywania zdjęć bocznych czaszki, niezbędnych do prawidłowej diagnostyki ortodontycznej. Została w nim wykorzystana nowa koncepcja cyfrowego sterowania, wykonywania  i przetwarzania zdjęć. Jest to jedyny na świecie aparat cefalometryczny w technologii „one shot”, co oznacza możliwość wykonania zdjęć cefalo w czasie poniżej 1 sekundy ( inne aparaty potrzebują na ten proces od 8 do 15 sekund). Ma to oczywiście  wpływ  na  jakość  zdjęcia. Zapewnimy tym sposobem Państwu diagnostyczny komfort, największą precyzję i co ważne – oszczędność czasu.

Za pomocą aparatu Kodak RTG 2200 wykonujemy zdjęcia wewnątrzustne, czyli punktowe zgryzowe oraz zgryzowo-skrzydłowe w dowolnej technice. Jest to aparat rtg z generatorem wysokiej częstotliwości, co umożliwia redukcję promieniowania pochłanianego przez pacjenta o 30 %. Radiowizjografia 6100 KODAK RVG 6100 została  stworzona  aby wykorzystać wszystkie możliwości radiologii cyfrowej. W ykorzystano tu wszelką możliwą wiedzę na temat procesów powstawania, przetwarzania i archiwizowania obrazu cyfrowego.. Nieprawdopodobnie precyzyjne zdjęcia które daje KODAK RVG 6100 oraz możliwości oprogramowania Kodak gwarantują dostrzeżenie wszelkich detali niezbędnych do najbardziej zaawansowanego i wymagającego najlepszej diagnostyki leczenia stomatologicznego.

Artykulator symuluje stawy skroniowo-żuchwowe, odpowiedzialne za ruchy żuchwy w trakcie żucia, połykania czy mówienia. Kiedy odlane  z gipsu modele zębów pacjenta zostaną do niego zamontowane, artykulator ustawia je w takiej pozycji, jak to jest w rzeczywistości w jamie ustnej pacjenta, dając tym samym możliwość wykonania precyzyjnych pomiarów, dzięki którym możliwa będzie u pacjenta  rekonstrukcja prawidłowego nieurazowego zgryzu. Dokładne ustalenie zgryzu jest możliwe, ponieważ artykulator odtwarzając funkcje stawów szczękowych, eliminuje jednocześnie nieprawidłowe ułożenie, które mogą powodować mięśnie twarzy dążące do osiągnięcia najdogodniejszej dla siebie pozycji. Precyzyjne pomiary poprzez modele i artykulator nazywane są rejestracją lub zgryzu.

Proces sterylizacji przeprowadzany jest w specjalnie do tego celu przygotowanym pomieszczeniu – STERYLIZATORNII.
Dbając o Pastwa bezpieczeństwo, wyposażyliśmy nasza praktykę w  wysokiej klasy autoklaw, umożliwia dokładną sterylizacje narzędzi. Stosujemy potrójną kontrolę prawidłowości przebiegu tego procesu. Jeśli tylko jest taka możliwość, w trakcie zabiegów stomatologicznych używamy materiałów jednorazowych.

Wysokiej klasy, dobrze sprawdzone przez największe sławy endodoncji  urządzenia, dzięki którym możliwe jest bardzo dokładne wypełnienie kanału korzeniowego płynną gutaperką.  Jakość  tego sprzętu połączona z wiedzą i praktycznymi umiejętnościami naszych lekarzy, zapewnia  trwałość i wysoki standard naszych usług.

Mikrosilnik  endodontyczny, umożliwiający  lekarzowi precyzyjne mechaniczne opracowanie kanału korzeniowego.  Skraca to znacznie czas trwania zabiegu.

Urządzenie wspomagające regenerację tkanek, działające przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przeciwbólowo. Przyspiesza gojenie ran, odleżyn i owrzodzeń, przyspiesza tamowanie krwawienia, znosi zwiększoną  wrażliwość zębiny, regeneruje zanikającą błonę śluzową.

Urządzenie znacznie ułatwiające diagnostykę , a także leczenie – jakby „drugie oko stomatologa”.  Za jej pomocą można wykryć próchnice w miejscach, gdzie nie ma dostępu za pomocą lusterka( np. między zębami).  Lekarz może  także  sprawdzić, czy dokładnie oczyścił ubytek z próchnicy albo czy założone przez niego wypełnienie właściwie przylega do powierzchni zęba.  Z kamery wewnątrzustnej obraz przekazywany jest na monitor, gdzie widoczny  jest w dużym  powiększeniu. Dzięki temu, pacjent może porównać (dzięki możliwości przechowywania obrazu w pamięci komputera) stan zęba przed i po leczeniu.

Służy do profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie. Jest to niezwykle szybki, skuteczny i bezpieczny zabieg polegający na zastosowaniu żelu wybielającego oraz katalizatora aktywującego żel w postaci specjalistycznej Lampy LED, która  wytwarza bezpieczną dla zdrowia wiązkę zimnego niebieskiego światła.

Wszystkie leczenia endodontyczne (kanałowe) zębów dr Kasia przeprowadza w dużym powiększeniu stosując mikroskop endodontyczny firmy Zeiss. Pozwala to osiągnąć najwyższą dokładność opracowania kanałów korzeniowych i maksymalną szczelność wypełnienia ich płynną gutaperką. Mając do dyspozycji mikroskop jest Ona w stanie opracować nawet silnie zakrzywione kanały korzeniowe oraz usunąć z kanałów złamane narzędzia endodontyczne, ratując tym samym Pacjenta przed stratą zęba.

Nasz gabinet jest przystosowany dla osób na wózkach inwalidzkich.

Boisz się dentysty, bo leczenie zębów kojarzy Ci się z bólem, a znieczulenie z nieprzyjemnym ukłuciem niemałych rozmiarów igłą?
Zapraszamy Cię do naszej Praktyki, bo tutaj leczenie jest bezbolesne, a środek znieczulający podajemy za pomocą komputerowo sterowanego systemu The Wand. Jest to urządzenie wyposażone w mikroprocesor, sterujący prędkością podawania znieczulenia. Prędkość ta jest bardzo mała – kropla po kropli. Dzięki temu, procesowi znieczulania nie towarzyszy uczucie bólu i rozpierania. Nie występuje także wrażenie „sztywności twarzy”, „opuchnięcia” okolicy objętej znieczuleniem, niedowładu warg. Pacjent zachowuje swój naturalny wygląd. Końcówka, za pomocą której podajemy znieczulenie jest jednorazowego użytku, a jej kształt, przypominający  cienki długopis,  pozwala zapomnieć o typowej igle i strzykawce.

Czyli fotele dentystyczne, a więc „miejsca akcji”. Unity, na których pracujemy są przeznaczone dla lekarzy, którzy dbają o zdrowie swoich pacjentów, a także swoje. Ich konstrukcja wpływa na ergonomie pracy, a jednocześnie podnosi  jakość leczenia, dopasowując się do potrzeb lekarza. Każdy szczegół unitu jest przystosowany do ruchów oraz zadań wykonywanych przez stomatologa w czasie pracy, pozwalając mu wygodnie siedzieć, dobrze widzieć i pracować – wszystko w tym samym czasie.

Urządzenie wykorzystywane w protetyce. Służy do profesjonalnego, bardzo dokładnego przygotowania i podania masy wyciskowej, którą stosuje się w procesie wykonywania modeli zębów pacjenta. Na modelach tych technicy wykonują prace typu mosty, korony, prace na implantach. Precyzyjnie odmierzone porcje składników mas wyciskowych są dokładnie mieszane, przez co unikamy błędów wynikających z „niedokładności ludzkiego oka i nieprecyzyjności ręki odmierzającej składniki masy”, unikamy skurczu, przekłamań w kształcie, a więc wykonane przez nas prace są idealnie dopasowane.

Vector jest wykorzystywany do zapobiegania i leczenia chorób dziąseł i przyzębia wokół zębów, implantów, uzupełnień protetycznych.Może być również stosowany do mikroinwazyjnego opracowywania twardych tkanek zęba, znoszenia nawisów i wygładzania wypełnień w okolicy poddziąsłowej.System Vector poprzez efekt ultradźwiękowy wspomaga proces integracji zębów z otaczającymi go tkankami, czyli gojenia tkanek zniszczonych przez proces zapalny.
Najczęściej terapia Vectorem wspomaga leczenie chorób przyzębia, zwłaszcza tych, w których są niezbędne zabiegi usuwania osadów, kamienia i bakterii z okolicy poddziąsłowej. Zastosowanie zawiesiny fluidu polerującego Vector jest wzmocnione poprzez bardzo drobne cząstki hydroxyapatytu (HA), co powoduje całkowite usunięcie przylegającej warstwy bakterii, czyli podstawowej przyczyny chorób przyzębia oraz ich nawrotów. Drobny rozmiar ziarna i niska twardość cząstek HA wraz z delikatnym efektem polerowania zsą całkowicie bezpieczne dla  powierzchni korzenia zęba – to samo dotyczy powierzchni implantów i koron protetycznych. Terapia wektorowa to nowatorska metoda doskonale akceptowana przez pacjentów, bezbolesna i bezkrwawa.

Funkcje, które w sposób bezbolesny realizuje Vector Paro:
– niechirurgiczne leczenie stanów zapalnych przyzębia;
– higienizacyjne zabiegi pooperacyjne;
– leczenie i profilaktyka perimplantitis (zapaleń wokół implantów);
– rozbicie biofilmu poddziąsłowego przed implantacją i przed leczeniem  protetycznym;
– znoszenie nadwrażliwości;
– wizyty kontrolne recall;
– atraumatyczne dla szkliwa i okolicy przyszyjkowej usunięcie drobnych złogów nazębnych.
– skaling z użyciem fluidu hydroksyapatytowego, zapewniający:
– zniesienie nadwrażliwości przez impregnację i osadzanie się związków wapnia w ujściach odsłoniętych kanalików zębinowych;
– usuniecie osadu;
– zneutralizowanie nadwrażliwości pozabiegowej;
– polerowanie powierzchni zębów;
– efekt wybielenia (rozjaśnia kolor zębów co najmniej o pół tonu dzięki bardzo dokładnemu doczyszczeniu);
– przyspieszoną remineralizację zębów
Częstość wykonywania zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta, ale już po pierwszym zabiegu, w krótkim czasie pacjent odczuwa poprawę stanu przyzębia, a po dłuższym czasie wyniki pozytywne widoczne są na rtg.

Swój sukces rynkowy urządzenie zawdzięcza łatwości użytkowania ale przede wszystkim skuteczności działania. Odpowiednia dawka silnie reagującego tlenu atomowego „im status nescendi” powstającego w polu działania sondy zabija bakterie, grzyby i dezaktywuje wirusy nie naruszając przy tym naszych komórek. Ogromne znaczenie dla skuteczności działania ma również pole magnetyczne, które powstaje podczas zabiegu sięgając 10mm w głąb tkanki. Zapewne to głęboka penetracja pola zabiegowego zwiększa skuteczność czego nie daje żaden generator określający na zasadzie nadmuchu ozonu w miejscu zmiany, a do tego odpowiednio dobrane parametry pola magnetycznego aktywują procesy regeneracji tkanki miękkiej i znacznie przyspieszają gojenie. Idea połączenia skutecznej dezynfekcji Ozonem medycznym z jednoczesnym terapeutycznym działaniem pola magnetycznego pozwala ograniczyć ilość zabiegów w stosunku do innych metod leczenia i wyeliminowuje w wielu przypadkach konieczność podania środków farmakologicznych. Więcej o terapii ozonowej w aktualnościach i poradach.

Najbardziej zaawansowany technologicznie tomograf na rynku CS 9000 3D to:

  • High – endowy najbardziej precyzyjny na rynku aparat tomograficzny
  • Dopasowanie położenia ogniska do kształtu twarzy (maksymalnie uproszczona procedura pozycjonowania)
  • Oddzielny sensor dla każdego rodzaju obrazowania
  • Najnowsze innowacyjne rozwiązanie technologiczne
  • Unikalny system autotracingu punktów referencyjnych i automatyczne programy do planowania leczenia
  • Krótki czas rekonstrukcji 3D, łączenie badań trójwymiarowych tzw. stitching
  • Zapis badania w formacie DICOM 3.0 i integracja z systemem DICOM
  • Oprogramowanie pozwalające na przeglądanie badań 3D i projektowanie zabiegów implantologicznych

Dzięki unikalnej możliwości łączenia trzech technologii: pantomografii, cefalometrii i obrazowania w trójwymiarze System Carestream CS 9000 3D jest doskonałym i kompletnym narzędziem do diagnostyki zewnątrzustnej.
Najwyższa na rynku jakość badań została połączona z wszechstronnością produktu. Aparat może być w każdej chwili rozszerzany o funkcję cefalo lub bezpiecznej dla pacjenta tomografii komputerowej tworząc zunifikowaną platformę diagnostyczną.
Opracowana w laboratoriach Carestream technologia pojedynczej ekspozycji „One Shot” optymalizuje jakość zdjęcia głównie przez likwidację zniekształceń charakterystycznych dla innych technik. Akwizycja trwa krócej niż sekundę zmniejszając tym samym ryzyko konieczności powtórzenia zdjęcia ze względu na poruszenie się pacjenta.
CS 9000 C oferuje szeroką gamę formatów cefalometrycznych począwszy od zdjęć całej czaszki (30 cm x 30 cm), poprzez standardowe (18 cm x 24 cm), po radiogramy małego pola minimalizujące dawkę promieniowania.
W rozszerzonej wersji 3D – System CS 9000 staje się wszechstronnym tomografem idealnym dla implantologów (symulacja pozycjonowania implantów) i ortodontów (autotracing i automatyczne programy do planowania leczenia). Regulowana ogniskowa doskonale pomaga w pozycjonowaniu dostosowując się automatycznie do budowy morfologicznej pacjenta. Wyjątkowo proste, ale w pełni funkcjonalne oprogramowanie pozwala szybciej i bardziej precyzyjnie postawić diagnozę i opracować plan leczenia.

Nasze dyplomy i certyfikaty

Małgorzata Świstek

Katarzyna Lewicka

Katarzyna Pustułka

Agnieszka Richter