START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH

Pedodoncja

Pedodoncja, czyli stomatologia dziecięca

Dzieciom szczególnie wrażliwym oferujemy wizyty adaptacyjne, w czasie których mogą one poznać nasz personel, zobaczyć gabinet, gdzie w przyszłości będą miały leczone ząbki i uzyskać odpowiedź na wszystkie nurtujące je pytania. Jeśli jest taka potrzeba, leczymy małych Pacjentów w znieczuleniu. Dysponujemy żelami znieczulającymi o owocowych smakach, klasycznymi znieczuleniami oraz lubianym przez dzieciaki „gadającym znieczuleniem komputerowym” czyli systemem THE WAND. Jako zwolennicy bezstresowych metod leczenia w swojej praktyce stosujemy również leczenie w podtlenku azotu (sedacja wziewna, „Głupi Jaś”).
Dzieciom proponujemy do zębów mlecznych kolorowe wypełnienia Twinky Star. Mały pacjent , zaangażowany w leczenie zębów poprzez samodzielny wybór koloru plomby, zapomina o stresie i staje się bardziej ufny. Jeśli Twoja Pociecha złamała lub ukruszyła sobie któryś z przednich ząbków, nie martw się, na jednej wizycie wykonamy odbudowę tego ząbka materiałem światło utwardzalnym! Wszyscy nasi mali Pacjenci są badani pod względem ortodontycznym. Bezpłatnie kontrolujemy zgryz, wymowę, tor połykania i oddychania, a w razie potrzeby kierujemy na konsultację do specjalisty. Po każdej wizycie dzieciaki dostają medal za odwagę oraz inne drobne upominki.

Profilaktyka

Profilaktyka

Zgodnie z hasłem, że „łatwiej, przyjemniej i taniej jest zapobiegać niż leczyć”, duży nacisk kładziemy na zabiegi profilaktyczne. Są to działania, które mają ograniczyć rozwój próchnicy i innych schorzeń związanych z zębami. Profilaktyka to: regularne wizyty kontrolne, zabiegi profesjonalnego czyszczenia zębów, usuwanie osadu i kamienia nazębnego, piaskowanie zębów, zabiegi fluoryzacji , lakowanie zębów u dzieci, leczenie wrażliwych szyjek zębowych (zabiegi urządzeniem VECTOR, terapia ozonem, laseroterapia, lakierowanie preparatami na nadwrażliwość) . Poza tym pomagamy naszym pacjentom dobrać odpowiednią dla nich technikę szczotkowania zębów, właściwą pastę i szczoteczkę oraz przybory dodatkowe – każdy Pacjent zostaje objęty indywidualnym programem profilaktyki i higieny.
Niezastąpione w profilaktyce próchnicy i profilaktyce chorób przyzębia jest urządzenie VECTOR.
Posiadamy również najnowszej generacji generator ozonu – OZONYTRON – który w stomatologii wykorzystuje się w profilaktyce stanów zapalnych dziąseł np.: u pacjentów noszących stałe aparaty ortodontyczne lub uzupełnienia protetyczne. Ozon stosuje się również do dezynfekcji jamy ustnej np. po zdjęciu kamienia nazębnego czy po piaskowaniu zębów. Poza tym jest on używany do leczenia stanów zapalnych jamy ustnej, zapalenia dziąseł, opryszczki, zajadów. Kiedy jednak pojawia się próchnica, sama profilaktyka nie wystarczy. Trzeba przystąpić do leczenia…

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Dbając o komfort pacjenta, zabiegi dla niego uciążliwe, wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Pracujemy materiałami światłoutwardzalnymi najnowszej generacji, o doskonałej kosmetyce i dużej trwałości. Przy rozległych odbudowach zębów używamy wzmocnień z włókna szklanego. Jeśli złamałeś ząb, zaproponujemy Ci jego odbudowę na wkładzie koronowo-korzeniowym metalowym, standardowym lub indywidualnie dla Ciebie odlanym albo na wkładzie najnowszej generacji wykonanym z kosmetycznego włókna szklanego. Jeśli nie podoba Ci się kształt któregoś z Twoich zębów, albo chcesz pozbyć się krępujących szpar między przednimi zębami, jesteśmy w stanie Ci pomóc. Za pomocą wysoce kosmetycznych materiałów kompozytowych szybko i całkowicie bezboleśnie sprawimy, że będziesz uśmiechał się częściej!
Na nasze wypełnienia dajemy trzyletnią gwarancję, ale pod warunkiem, że co 6 mieięcy pacjent będzie zgłaszał się na wizyty kontrolne.

Endodoncja

Endodoncja, czyli dział stomatologii zajmujący się leczeniem kanałowym

Endodoncja to specjalność jednej i drugiej dr Kasi. Wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności, a także wysokiej klasy sprzęt endodontyczny, jakim dysponuje nasz gabinet, wyleczą one nawet najbardziej skomplikowane przypadki. Chemo-mechaniczna dezynfekcja kanałow krzeniowych przy użyciu mikrosilnika Endo-it ,VDW Gold, ultradźwięków i silnie bakteriobójczych płynów (a wszystko w osłonie Kofedamu) pozwala na dokładne i bardzo szybkie, a zarazem  bezbolesne opracowanie kanałów. Możliwość pomiaru długości korzenia za pomocą endometru, a także radiowizjografii  pozwalają uniknąć lekarzom błędu niedopełnienia kanału. Cały proces opracowania kanałów wykonywany jest w bardzo dużym powiększeniu, przy użyciu najnowszej generacji mikroskopu stomatologicznego OPMI PICO firmy Zeiss. Bardzo ważnym, a zarazem ostatnim etapem leczenia kanałowego jest wypełnienie kanału korzeniowego. Aby przeprowadzić je szybko  i jak najdokładniej używamy do tego celu Systemu B, Be-fill Pack i urządzenia Bi-fill.  Są to systemy najnowszej generacji, służące do upłynniania gutaperki i wprowadzania jej w stanie płynnym do kanału korzeniowego, co pozwala na bardzo dokładne i  szczelne wypełnienie korzenia.  Efektem tej pracy jest „trójwymiarowe wypełnienie kanału”. A więc wysoka jakość i wieloletnia trwałość. A należy pamiętać, że dobrze przeleczony endodontycznie ząb, to doskonałe oparcie dla mostu czy innego uzupełnienia protetycznego. Całe leczenia przewodowe wykonujemy na jednej wizycie.

Wybielanie

Jeśli masz już zdrowe zęby, ale nie odpowiada Ci ich kolor, możesz go zmienić.

Mamy dla Ciebie dwie propozycje. Jedna to metoda szybkiego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym za pomocą lampy do wybielania, druga to wybielanie nocne nakładkowe.
Szybkie wybielanie przeprowadza lekarz, nakładkowe natomiast – pacjent, zakładając na czas snu na zęby nakładki ze środkiem wybielającym. Metoda nakładkowa jest bardziej czasochłonna. Tu na efekt trzeba czekać nawet kilka tygodni, podczas gdy w metodzie „gabinetowej” jedynie około godziny. Kiedy zęby pacjenta są silnie przebarwione, obie metody możemy połączyć, uzyskując doskonały
efekt.
Dla Pacjentów, którzy borykają się z problemem nadwrażliwości zębowej proponujemy metodę delikatnego wybielenia zębów przy pomocy urządzenia generującego ozonu (OZONYTRON, wybielanie
ozonem). W naszym gabinecie wybielamy także zęby martwe.

Protetyka

W ofercie mamy także szeroką gamę usług protetycznych.

Korony i mosty porcelanowe wykonane w naszym gabinecie zadowolą estetycznie i funkcjonalnie nawet najbardziej wymagającego pacjenta. Jeżeli jesteś uczulony na metal, nie martw się,Twoją koronę porcelanową możemy wykonać na złocie albo metalu bezniklowym. Najbardziej wymagającym pacjentom proponujemy uzupełnienia typu metal free solution, czyli korony pełnoceramiczne oraz z porcelany na cerkonie. Wykonujemy uzupełnienia protetyczne na implantach – korony i mosty na implantach, mocowane na łącznikach standardowych lub wykonywanych indywidualnie dla Pacjenta w Szwecji z pozłacanego tytanu albo cerkonu (najwyższej jakości rozwiązanie protetyczne pod względem kosmetycznym). Wykonujemy także kosmetyczne mosty z włókna szklanego. Jest to doskonałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy chcą uzupełnić brak jednego zęba, a boją się szlifowania zębów. W tej metodzie bowiem wykorzystuje się uszkodzone tkanki zęba filarowego. W razie rozległych braków zębowych, proponujemy protezy konwencjonalne i szkieletowe, także te bez klamer – na zasuwach lub zatrzaskach , teleskopach, czy belkach (tzw. prace kombinowane). Metale stosowane przez naszych techników do wykonywania prac złożonych nie mają wpływu na wynik badań typu rezonans magnetyczny czy tomografia.
Jeżeli uprawiasz jakiś sport i boisz się o swoje zęby, zrobimy dla ciebie indywidualny ochraniacz na górny i dolny łuk zębowy. Pacjentom zgrzytającym zębami proponujemy szyny relaksacyjne. Spróbuj, może w końcu obudzisz się wypoczęty i nieobolały…

Implantologia

Implantologia

Implantologia to dziedzina stomatologii zajmująca się wprowadzaniem do kości żuchwy lub szczęki implantu, czyli tytanowej śruby, o określonym kształcie, przypominającym korzeń zęba i specjalnie przygotowanej powierzchni, umożliwiającej trwałe zespolenie z kością. Po okresie wgajania się implantów, trwającym około 6 miesięcy, można na nich wykonać korony, most, a także wykorzystać do stabilizacji protez całkowitych. Jeśli chcesz rozwiązać problem braku jednego lub więcej zębów bez ingerencji we własne uzębienie, czyli bez szlifowania czy obciążania zębów klamrami protetycznymi, pomyśl o implancie. Jest to bowiem najnowocześniejsza forma uzupełnienia braków zębowych, zapewniająca najwyższy komfort, tak pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.

Naszym Pacjentom oferujemy wysokiej jakości system implantologiczny Astra Tech Implant System™, jeden z najlepszych systemów używanych w Polsce i na świecie.
System implantologiczny Astra Tech działa w zgodzie z naturą i wspomaga naturalny proces gojenia, co pomaga skrócić czas leczenia i zwiększyć bezpieczeństwo. Podstawą sukcesu są zdrowe dziąsła i zachowana kość. We właściwych warunkach natura sama wykonuje większość pracy. System implantologiczny Astra Tech Implant System™ został zaprojektowany tak, aby zapewnić właściwe warunki; wszystkie części systemu współgrają ze sobą.

Astra Tech BioManagement Complex™ jest unikalną cechą implantów firmy Astra Tech i składa się z:

OsseoSpeed™ – więcej kości w krótszym czasie;MicroThread™ – biomechaniczna stymulacja kości;Conical Seal Design™ – trwałe i stabilne dopasowanie; – zwiększony obszar i objętość kontaktu z tkanką miękką.

System OsseoSpeed™ opiera się na unikalnej, modyfikowanej związkami fluoru nanostrukturze powierzchni implantu (śruby), która pobudza proces tworzenia kości i zapewnia silniejsze wiązanie kości z implantem. Są to implanty o potwierdzonych właściwościach przyspieszenia procesu gojenia kości.

Szeroka gama implantów OsseoSpeed™ pozwala na działanie we wszystkich sytuacjach, również przy ograniczonej wysokości kości (dzięki temu możemy ograniczyć potrzebę wykonywania dodatkowych zabiegów augumentacji, czyli odbudowy kości) czy też w sytuacjach ograniczonej przestrzeni horyzontalnej wokół implantu, np. w przypadku wąskich przestrzeni pomiędzy przednimi zębami lub w sytuacjach wąskiego przedniego wyrostka zębodołowego.

W naszym gabinecie każdy Pacjent po zabiegu wszczepienia implantu dostaje paszport implantologiczny, zawierający wszystkie informacje o zaszczepionym implancie/implantach oraz dodatkowych zabiegach chirurgicznych, jeśli były one wykonywane.

Ortodoncja

Ortodoncja to specjalistyczna dziedzina stomatologii, zajmująca się leczeniem wad zgryzu, czyli „prostowaniem zębów” – najogólniej rzecz ujmując.

Jest to jednak duże uproszczenie. Ortodonta bowiem, swoją pracą, nie tylko poprawia wygląd estetyczny pacjenta, ale także koryguje działanie całego narządu żucia. Często, współpracując z logopedą, umożliwia dziecku prawidłową wymowę i właściwy tor oddychania. Pozbawiając swego małego pacjenta kompleksów związanych z wyglądem czy wymową, wpływa pośrednio na jego prawidłowy psychiczny i emocjonalny rozwój. Nawet u osób dorosłych ortodonta jest w stanie częściowo lub całkowicie przywrócić właściwe funkcjonowanie zgryzu, może pomóc pacjentowi w każdym wieku. Najczęstszą przyczyną wizyty w gabinecie ortodontycznym jest niezadowolenie ze swego wyglądu. Pacjent nie zdaje sobie nawet sprawy z całego szeregu korzyści, jakie pociąga za sobą wyleczenie jego wady. Poprawa wyglądu, tak ważnego w dzisiejszych czasach, to rzecz drugorzędna. Pozbywając się wady zgryzu możesz uchronić się przed jej konsekwencjami, które ujawniają się dopiero w późniejszym wieku. Są to na przykład: bóle w stawach skroniowych, natarczywe bóle głowy, wrażenie ciągłego szumu w uszach, choroby przyzębia z najgorszym ich efektem – wypadaniem zębów, czy patologiczne starcie zębów. Pamiętaj jednak!!! Wiedzy ortodontycznej nie da się zdobyć w tydzień czy miesiąc. Zdobywa się ją latami, szkoląc się w czasie specjalizacji oraz na wieloetapowych kursach ortodontycznych.
Lekarz podający się za ortodontę powinien posiadać dokumentację swoich szkoleń i dyplom specjalisty. Masz prawo go o to zapytać. Nie pozwól, by jakiś nieprzeszkolony ortodontycznie i lekkomyślny lekarz zrobił z Ciebie lub członka Twojej rodziny królika doświadczalnego.

Chirurgia

Chirurgia stomatologiczna, dziedzina stomatologii wzbudzająca wśród Pacjentów najwięcej strachu i obaw. Całkiem niepotrzebnie.

Stosowane w naszej praktyce cyfrowe metody diagnostyki w połączeniu z wysokiej jakości sprzętem medycznym (mikroskop OPMI PICO, znieczulenie THE WAND, piezochirurgia) to doskonałe uzupełnienie wiedzy teoretycznej i praktycznej dr Rafała Dobrakowskiego. To gwarancja wysokiej jakości wykonywanych przez Niego zabiegów – skrócenia czasu trwania zabiegu, minimalizacji skutków ubocznych (bolesność pozabiegowa,obrzęk, złe samopoczucie), przyspieszenia procesu gojenia. To pełna kontrola i przewidywalność efektów pracy Chirurga, przy jednoczesnym zmniejszeniu inwazyjności Jego działań.

Zabiegi wykonywane w naszym gabinecie:
• usuwanie zębów, korzeni
• usuwanie zębów mądrości
• usuwanie zębów zatrzymanych i dodatkowych
• odsłanianie zębów zatrzymanych
• resekcje korzeni zębów
• podcięcie wędzidełka
• plastyka wyrostka zębodołowego
• zabiegi sterowanej regeneracji tkanek
• zabiegi wszczepiania implantów
• zabiegi podnoszenia dna zatoki szczękowej
• przeszczepy kości.

Snap-on-smile

Snap-on-smile to rozwiazanie dla pacjentów, szukających nieinwazyjnej i kosmetycznej odbudowy brakujacych zebow lub zmiany ich kształtu i wielkosci.

Nakładka ta zapewnia naturalny wygląd i brak dyskomfortu podczas jej noszenia. Idealnie przylega do zebow wlasnych,mimo ze nie wymaga ich szlifowania. W Snap-on-smile  mozna jesc i pic. Jest ona doskonalym narzędziem do osiągania wielu krótko i długoterminowych celów klinicznych i diagnostycznych. Snap-On Smile służy jako estetyczna tymczasowa korona, do wydłużenia koron zębów, jako zdejmowana częściowa proteza, może być także używana przez długi czas do poprawienia estetyki uśmiechu. Okazało się, że jest to także zachęta dla pacjentów, którzy potrzebują bardziej inwazyjnych zabiegów, ale wahają się im poddać. Badania pokazują że 40% pacjentów którzy rozpoczęli leczenie z Snap-On Smile zdecydowało się później na bardziej inwazyjne leczenie dentystyczne.

Chirurgia twarzy

Chirurgia twarzy

„EST MODUS IN REBUS, SUNT CERTI DENIQUE FINES” , HORACY

„WE WSZYSTKIM JEST GRANICA, KTÓREJ PRZEKRACZAĆ NIE NALEŻY”

Niestety w wybranych przypadkach również leczenie ortodontyczne ma ograniczone możliwości, a granicę tę wyznacza nasilenie wady zgryzu oraz czasami wiek pacjenta.

Istnieje grupa złożonych wad zgryzu, tzw. wad szkieletowych, które ortodonta może skutecznie wyleczyć jedynie we współpracy z chirurgiem. Wynika to z faktu, że nieprawidłowy zgryz nie jest tylko efektem „krzywego ustawienia zębów”, ale również nieprawidłowego położenia kości twarzy względem siebie lub dysproporcji w ich budowie i wielkości. W odróżnieniu od wady zębowej wada szkieletowa często wpływa na harmonię i estetykę twarzy zaburzając ją w mniejszym lub większym stopniu.

Współpraca ortodonty i chirurga zwana jest leczeniem interdyscyplinarnym, ortodontyczno-chirurgicznym. W trakcie takiego leczenia ortodonta za pomocą stałego aparatu ortodontycznego ustawia zęby w pozycjach, które po operacji wykonanej przez chirurga szczękowo – twarzowego, pozwolą na uzyskanie prawidłowego zgryzu oraz proporcjonalnych rysów twarzy.
Dziedzina chirurgii szczękowo – twarzowej zajmująca się leczeniem wad szkieletowych w obrębie twarzy nazywa się chirurgią ortognatyczną. Operacje ortognatyczne nie tylko umożliwają uzyskanie prawidłowego zgryzu, ale przede wszystkim wpływając na morfologię twarzy poprawiają jej estetykę.
Wszystkie operacje ortognatyczne wykonywane są bez pozostawianie blizn na twarzy, w znieczuleniu ogólnym (narkozie) w warunkach szpitalnych. Pobyt w szpitalu trwa zazwyczaj kilka dni, a okres powrotu do pełnego zdrowia do 6 tygodni.

W zakresie chirurgii ortognatycznej nasza praktyka współpracuje z chirurgami szczękowo – twarzowymi z www.chirurgiatwarzy.pl – dr n. med. Rafałem Nowakiem oraz dr Szymonem Przywitowskim.
W przypadku zdiagnozowanej wady szkieletowej proponujemy konsultację z wybranym chirurgiem w celu poznania szczególowego planu i możliwości leczenia oraz przeduskutowania ewentualnych alternatywnych rozwiązań.

W zakresie chirurgii ortognatycznej nasza praktyka współpracuje z chirurgami szczękowo – twarzowymi z www.chirurgiatwarzy.pl – dr n. med. Rafałem Nowakiem oraz dr Szymonem Przywitowskim.
W przypadku zdiagnozowanej wady szkieletowej proponujemy konsultację z wybranym chirurgiem w celu poznania szczególowego planu i możliwości leczenia oraz przeduskutowania ewentualnych alternatywnych rozwiązań.

Oprócz leczenia chirurgicznego wad gnatycznych zespół chirurgów szczękowo – twarzowych przeprowadza leczenie schorzeń w obrębie czaszki twarzowej, urazów i ich następstw oraz rekonstrukcje podłoża kostnego przy wykorzystaniu przeszczepów kostnych przed leczeniem implantologicznym.

Poniższy cennik  pełni funkcję orientacyjną, określa jedynie przybliżone koszty zabiegów stomatologicznych i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66, par.1 Kodeksu Cywilnego. Ceny usług nie ujęte w cenniku – prace złożone – ustalane są indywidualnie i przedstawiane w postaci indywidualnego planu leczenia.

 

 

 

Zabiegi profilaktyczne
Wizyta kontrolna 100 zł
Wizyta adaptacyjna dla dzieci 100 zł
Porada 150 zł
Usunięcie kamienia nazębnego (skaling ultradźwiękowywszystkich zębów) 180 zł
Usunięcie osadu nazębnego (piaskowanie) 150 zł
Skaling + piaskowanie 250 -300 zł
Skaling z fluidem (VEKTOR) 300 zł
Zabieg na przyzębiu (VEKTOR) 400 –  500 zł/ 1h pracy
Lakowanie zęba 1  1/4
Dezynfekcja jamy ustnej- łyżka ozonowa od 200 zł
Leczenie nadwrażliwości – jeden ząb- (jedna wizyta) 20 zł
Leczenie nadwrażliwości – jeden łuk zębowy/dwa łuki 200- 350 zł
Fluoryzacja (lakierowanie) zębów / każda następna wizyta 100-140 zł /70 zł
Szlifowanie guzków zębów mlecznych ( każda wizyta) 100 zł
Likwidacja węzłów urazowych lub przedwczesnych kontaktów 200-250 zł
Szynowanie zębów – jeden punkt (ząb) 100 –  120 zł + koszt zamykania trem
Diagnostyka
Zdjęcie przylegające / punktowe 30 zł
Zdjęcie skrzydłowe 50 zł
Zdjęcie cyfrowe panoramiczne 70 zł
Zdjęcie cyfrowe boczne czaszki (Tele) 80 zł
TK szczęka + żuchwa 280 zł
TK szczęka 200 zł
TK żuchwa 200 zł
TK punktowe 100 – 150 zł
TK stawów (jeden) 180 zł
TK stawów  (oba) 250 zł
Stomatologia zachowawcza
Znieczulenie zęba przed leczeniem 30 – 40 zł
Znieczulenie – Wand 70 zł
Znieczulenie podtlenkiem azotu/sedacja wziewna 160 -250 zł
Opatrunek leczniczy 100 -140 zł
Opatrunek tymczasowy (fleczer, cavit) 100 -140 zł
Poszerzone lakowanie zęba 120 – 140 zł
Wypełnienie materiałem światłoutwardzalnym od 200 zł
Wypełnienie ubytku niepróchnicowego pochodzenia od 150 zł
Wypełnienie materiałem światłoutwardzalnym zęba mlecznego 120 – 150 zł
Amputacja miazgi częściowa i odbudowa zęba na formówce 250 – 300 zł
Odbudowa zęba 250 – 300 zł
Licówka kompozytowa natychmiastowa 400 – 500 zł
Wzmocnienie wypełnienia włóknem szklanym (taśma) 70- 100 zł
Odbudowa zęba na sztyfcie z włókna szklanego 450 – 550 zł
Kosmetyczne zamykanie szpar-jedna trema (szpara) kompozytem 400 zł
Wkłady koronowo-korzeniowe- z włókna szklanego 200 – 250 zł
Endodoncja
Jednoseansowe leczenie kanałowe wspomagane mikroskopem endodontycznym  Zeiss OPMI Pico
Otwarcie zęba stałego 150 zł
Założenie depulpinu 130 – 150 zł
Opracowanie kanałów oraz opatrunek tymczasowy do kanału
korzeniowego ( biopulp, pasta jodoformowa, antybiotyk
przy zmianach OKW) 180 – 200 zł
Usunięcie sztyftu z włókna szklanego/wkładu metalowego/złamanego narzędzia 200 – 400 zł + cena wizyty endo
Wypełnienie kanału w zębach siecznych i kłach 450 – 500 zł
Wypełnienie kanału w zębach przedtrzonowych (4,5) 700 – 800 zł
Wypełnienie kanału w zębach trzonowych (6,7) 900 -1100 zł
Wypełnienie kanału w zębach ósmych 1000- 1100 zł
Re-endodoncja (powtórne leczenie kanałowe) wyp. kanału + 100 zł
Amputacja aldehydem glutarowym i wypełnienie zęba mlecznego w znieczuleniu (leczenie kanałowe):
jednoczasowa 200 zł
dwuczasowa: I wizyta/II wizyta 80 zł/ 120 -150 zł
Laser ( seria 5 zabiegów) 200 – 250 zł
Protetyka
Konsultacja protetyczna 200 zł + 100 zł wyciski i analiza modeli
Przygotowanie planu leczenia 200 zł
Korona kompozytowa 1000-1100 zł
Korona porcelanowa na metalu frezowanym 1300-1400 zł
Korona porcelanowa na złocie VITA 1300 zł + koszt złota
Korona porcelanowa na cyrkonie 2000- 2200 zł (ZirconZahn)
Korona pełnoceramiczna 2000-2200 zł
Most porcelanowy na metalu /złocie/cyrkonie/ (ilość punktów w moście) x
(cena  korony danego typu)
Proteza szkieletowa 2200-2800 zł
Rain/wkład Richmonda 650 zł + koszt wypełnienia kanału
Zasuwa 450- 850 zł
Rygiel 700- 800 zł
Teleskop 700- 2000 zł (cyrkon)
Proteza akrylowa częściowa 1000- 1400 zł
Proteza akrylowa całkowita 1500 – 2500 zł
Proteza Snap-On-Smile od 4000 zł
Podścielenie protezy 350- 500 zł
Zdjęcie korony/mostu 150-300 zł
Zacementowanie korony/mostu od 150 zł
Most z włókna szklanego od 1900 zł
Inlay/onlay porcelanowy 1300-1500 zł
Licówka porcelanowa od 1700 zł
Korona tymczasowa 80-150 zł
Inlay/Onlay kompozytowy 800 – 900 zł
Licówka kompozytowa (metoda pośrednia) 1,000 zł
Wkład koronowo-korzeniowy –  emax 500 zł
Wkład lany indywidualny pojedynczy 400 zł
Wkład lany indywidualny złożony 500 zł
Wybielanie zębów
Wybielanie zębów metodą nakładkową nocną 800 zł
Wybielanie zębów ozonem – OZONYTRON 700 zł
Wybielanie zębów metodą jednoseansową 1,100 zł
Wybielanie zęba martwego 150-300 zł
Metoda łączona od 1500 zł
Chirurgia
Znieczulenie jest zawsze wliczone w koszt zabiegu
Usunięcie zęba stałego – siekacze, kły, przedtrzonowe 220 – 300 zł
Usunięcie zęba stałego – wielokorzeniowego 300 – 350 zł
Usunięcie zęba stałego z separacją korzeni 400 zł
Operacyjne usunięcie pozostawionych korzeni 450 – 500 zł
Usunięcie zęba mlecznego 80-150 zł
Nacięcie ropnia zewnątrzustnego 200 zł
Wymiana setonu 100 zł
Łyżeczkowanie zębodołów 100 -150 zł
Szycie zębodołu od 50 zł
Zabiegi wspomagające gojenie ran (min 3 seanse)( dezynfekcja, ozonoterapia, laseroterapia) od 150 zł
Specjalista chirurg szczękowo-twarzowy
Zatrzymana ósemka/ usunięcie od 600 zł
Usunięcie zęba dodatkowego/ zatrzymanego/ od 600 zł
Usunięcie zęba dodatkowego/ mezjodens/ 700 – 800 zł
Odsłonięcie zatrzymanego kła 600 – 1000 zł
Wędzidełko-podcięcie 300 zł
Konsultacja implantologiczna 150 – 200 zł
Wszczepienie implantu Astra 3,200 zł
Materiał kościozastępczy od 700 zł
Założenie śruby gojącej Osseo Tite/Astra 300 zł
Korona porcelanowa na implancie (w cenie zawarty koszt łącznika, złotej śruby, korony) od 3800 zł
Podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą od 3500 zł
Podniesienie dna zatoki szczękowej metodą zamkniętą od 1500 zł
Resekcja zęba od 700 zł
Plastyka wyrostka oraz tkanek miękkich od 1000 zł
Pogłębienie przedsionka jamy ustnej (podcięcie wędzideł bocznych) od 500 zł
Gingiwektomia od 300 zł
Torbiel zastoinowa – usunięcie   od 400 zł + koszt badania his – pat.
Ortodoncja
Konsultacja ortodontyczna 200 zł
Wykonanie wycisków i modeli diagnostycznych 100 zł
Zdjęcia fotograficzne 30 zł
Przygotowanie indywidualnego planu leczenia (analiza modeli, zdjęć i analiza komputerowa) 200 zł
Przygotowanie indywidualnego planu leczenia z analizą zdjęcia CB CT 250 zł
Zdjęcie panoramiczne 70 zł
Zdjęcie boczne czaszki 80 zł
Aparat ruchomy:
jednoszczękowy (płytka Schwartza) 600 -700 zł
dwuszczękowy 1,200 zł
Tween Block 1200 – 1300 zł
płytka podniebienna bez śruby 350 zł
płytkoproteza 650 zł
utrzymywacz przestrzeni 400- 600 zł
Kontrola aparatu ruchomego 100 zł
Naprawa aparatu (wymiana klamry, łuku wargowego) 150 – 250 zł
Podścielenie aparatu jednoszczękowego 150 zł
Podścielenie aparatu dwuszczękowego 200 zł
Aparat Moralesa 450 zł
Pozycjoner 600 zł
Aparat  stały:
zamki metalowe konwencjonalny  (jeden łuk) 2,200 zł
zamki kosmetyczne konwencjonalny (jeden łuk) 3,200 zł
zamki w systemie niskiego tarcia metalowe (Damona Q) 3,300 zł
zamki w systemie niskiego tarcia kosmetyczne (Damona Clear) 4,500 zł
Aparat fragmentaryczny 1100 – 1200 zł
D- Gainer 1,800 zł
Wizyta kontrolna aparatu stałego 200 zł
 Wymiana łuku 220 zł
Płytka Nance’a 500 zł
Płytka Nance’a na pierścieniach 600 zł
Płytka Schwarza 600 – 700 zł
Aparat Hyrax 1,200 zł
Zdjęcie Hyraxu 100 zł
Aparat bi-helix 500 zł
Łuk  językowy 500 zł
Łuk podniebienny 500 zł
Maska twarzowa 350 zł
Wyciąg zewnątrzustny /headger/ 400 zł
Rotator trzonowców 350 zł
Ekspander 450 zł
Zdejmowanie aparatu stałego (1 łuk) 250 zł
Kolce językowe ( 1 szt) 80 zł
Szyna retencyjna (1szt) 300 zł
Płytka retencyjna 350 zł
Retainer stały 300 zł
Kontrola retencji 100 zł
Szyna eliminująca bruksizm 500 – 1000 zł
Ochraniacze dla sportowców 300- 350 zł
Zdejmowanie retencjonera 150 zł
Korektor kl II 2,000 zł
Nakładki:
Artetic 2500 +250 – retencja
Easy 6000 – 7000 zł/8000 zł + 500 zł – retencja
Full 10000 – 12000 zł + 500 zł – retencja
Advanced od 15000 zł 500 zł – retencja